MENU
pl en de
Eco produkty

Bądź ECO! Używaj materiałów ekologicznych!


Certyfikowane produkty ECO

W odpowiedzi na liczne zapytania o produkty przyjazne środowisku przygotowaliśmy dla Państwa nowe ekologiczne rozwiązania. Poniżej znajdą Państwo krótkie opisy materiałów, o które poszerzyliśmy naszą ofertę.

ECO paper

ECO paper


Papier jest uznany za najbardziej ekologiczny materiał jakiego używa człowiek. Karta jest wyprodukowana z obustronnie powlekanego kartonu, formatu ISO, o grubości 610gsm/0,72mm. Inne grubości są możliwe po uprzednim ich przetestowaniu na życzenie klienta.  

Dodatkowe opcje na materiale ECO Paper to: 

  • personalizacja,
  • pasek magnetyczny,
  • hotstamping,
  • lakier efektowy,
  • cold stamping.

Graspaper


Graspaper wykonany jest na bazie przetworzonej trawy, jest jeszcze bardziej ekologiczny niż czysty papier z recyklingu i papier wykonany z włókien pierwotnych. W związku z powyższym należy do materiałów biodegradowalnych i kompostowalnych.

Graspaper
PVC z recyklingu

PVC z recyklingu


Do produkcji tego materiału wykorzystany jest PVC, który w stopniu od 70%-100% pochodzi z odzysku. Po użyciu może być w pełni ponownie poddany recyklingowi. Każdy kilogram PVC z recyklingu zastępuje dokładnie taką samą ilość PVC, która jest już na rynku. PVC może być przetwarzany do 8 razy bez straty jakości materiału..

BIO PVC


Odpowiedni dodatek przyspiesza degradację poddanych obróbce tworzyw sztucznych w środowiskach bogatych w drobnoustroje. Przyciąga drobnoustroje do produktu, umożliwiając im kolonizację na powierzchni plastiku. Kiedy drobnoustroje skolonizują się, wydzielają kwasy, które rozkładają łańcuch polimerowy. Drobnoustroje wykorzystują szkielet węglowy łańcucha polimeru jako źródło energii i wykorzystują plastik jako żywność.

BIO PVC
PET-G

PET-G


Można na nim uzyskać te same uszlachetnienia i efekty co na materiale PVC. Nadaje się do recyklingu i ponownego użycia.

Nie zawiera toksycznych ftalanów oraz chloru. Jest dostępny w dwóch grubościach w 0,76 mm i 0,44 mm w standardowym formacie ISO.

Chroń środowisko naturalne i korzystaj z materiałów proekologicznych!


Karta produktów z serii ECO-LINE

Nowe produkty przyjazne środowisku naturalnemu!

Biodegradowalny Degradowalny Kompostowalny Łatwopalny Recyklingowalny Dlaczego ECO?
PET-G Nie zawiera toksycznych ftalanów i chloru. Nadaje się do recyklingu i ponownego użycia
100%
recyklingowane
PVC
Jest to w 100% odzyskany materiał PVC. Po użyciu można go ponownie w pełni poddać recyklingowi. Każdy kilogram odzyskanego PCW zastępuje dokładnie taką samą ilość PCV, która jest już na rynku. PVC można przetwarzać do 8 razy bez utraty jakości materiału.
Grasspaper Grasspaper wykonany jest na bazie przetworzonej trawy, jest bardziej ekologiczny niż czysty papier z recyklingu i papier wykonany z włókien pierwotnych. W związku z powyższym należy do materiałów biodegradowalnych i kompostowalnych.
Papier
FSC®
Karta wykonana jest z grubej dwustronnie powlekanej tektury. Tektura jest z natury rzeczy biodegradowalna i kompostowalna. Można ją poddać recyklingowi. Ponadto materiał posiada certyfikat FSC®.
Pytaj o certyfikowane produkty FSC®
Karty plastikowe

Karty plastikowe

Zobacz produkty
ECO - produkty

ECO - produkty

Zobacz produkty
Opakowania na karty

Opakowania na karty

Zobacz produkty